Co ogranicza naszą wolność?

Jesteśmy istotami, które bardzo często i bardzo silnie ulegają przywiązaniom. Przywiązanie do ludzi, sytuacji, rzeczy w naszym życiu nie pozwala nam doświadczać wolności.

Jeśli ktoś mówi Ci „nie mogłabym/ nie mógłbym bez Ciebie żyć”, to nie wpadaj w euforię, bo to nie miłość, tylko przywiązanie. Jeśli mówisz „nie wyobrażam sobie bez tego życia”, to znaczy, że kieruje Tobą przywiązanie, które ogranicza Twoje życiowe wybory. Sztuką jest cieszyć się tym, co mamy w danej chwili, doceniać to, ale również pozwolić temu odejść, gdy nadchodzi czas na coś nowego w Twoim życiu. Jeśli jesteśmy do czegoś mocno przywiązani, rozstanie z tym (niezależnie od tego, czy jest to drugi człowiek czy jakaś rzecz lub sytuacja) sprawia nam ból. A to dlatego, że energia przywiązania „siedzi” w Twoim polu energetycznym i rozdzielenie boli. Ale jak tylko uwolnisz to przywiązanie, pozwolisz tej energii odejść, ból zastępuje uczucie wolności, lekkości i radości.

I chociaż „puszczenie” przywiązania bywa trudne, to w dłuższej perspektywie „trzymanie” jest bardziej bolesne i ograniczające.

Uwolnienie się od przywiązania nie oznacza, że automatycznie rozstaniesz się z przedmiotem swojego przywiązania, chociaż może tak być, jeśli przywiązanie to jedyna rzecz, która Cię przy tym trzyma. Niezależnie od rezultatu, jedyne zdrowe rozwiązanie, prowadzące do bardziej szczęśliwego i radosnego życia, to uwolnienie energii przywiązania.

Jeśli jesteś w relacji z drugą osobą, czyż nie wydaje się to bardziej satysfakcjonujące, jeśli druga strona każdego dnia po prostu wybiera z Tobą być, a nie jest z Tobą tylko dlatego, że się przywiązała? Nawet jeśli nazywa to miłością i tak w głębi duszy wiesz, że to nie jest prawda i chociaż możesz udawać, że wszystko jest w porządku, życie Ci pokazuje na każdym kroku, że nie jest. Oczywiście, możecie żyć razem w tej iluzji, wzajemnie powiązani przywiązaniem i uważać, że takie jest życie. Ale życie takie nie jest, to tylko iluzja, w którą wierzysz. Życie jest wspaniałe, bogate, radosne, o ile tylko uwolnisz się od tego co Cię ogranicza.

A te ograniczenia są ZAWSZE wewnątrz Ciebie!

Jeśli coś Ci w życiu ciąży, brak Ci lekkości, sprawdź czy to nie Twoje przywiązania.

A jeśli potrzebujesz pomocy w procesie uwalniania się od tego, zapraszam na sesję indywidualną.

Love, Light & Consciousness
Aiyana