Witaj w czternastym dniu wyzwania 21 dni z Shambhavi Mahamudrą!

Czas na gratulacje, kolejny tydzień za nami, co daje już dwa tygodnie wyzwania! Pogratuluj sobie wytrwałości i zrób dzisiaj coś miłego dla siebie. Doceń siebie! To bardzo ważne, aby się doceniać (nie pomyl z „oceniać” 😊)

Jako istota pokojowa wywierasz ogromny wpływ na otaczających cię ludzi. Prawie niemożliwe jest całkowite zestresowanie w obecności kogoś, kto zdecydował się zachować spokój. Pokój jest wyższą i szybszą energią – kiedy jesteś spokojem, sama twoja obecność często niweczy niepokój i napięcie w otaczających cię osobach.

ĆWICZENIE

Praktykuj rozdawanie pokoju, gdziekolwiek się udasz, wyobrażając sobie, że w twoim pojemniku znajdują się tylko myśli o spokoju. Oferuj te energie, gdziekolwiek to możliwe. Zostań rozjemcą.

Użyj słów św. Franciszka, aby prosić, aby stać się pokojem: Uczyń mnie narzędziem Twojego pokoju. Akt zadawania pytań, nawet jeśli nie poczujesz od razu odpowiedzi, zmieni równowagę w kierunku osiągnięcia pokoju, którego pragniesz.

Zwolnij, twoja praca nie jest najważniejsza, twoje codzienne obowiązki nie są najważniejsze. Bycie w równowadze ze Źródłem Stworzenia jest twoim priorytetem. Podejmij wysiłek zrelaksowania umysłu, spowolnienia swoich myśli. Znajdź więcej czasu, aby cieszyć się życiem, bądź bardziej kontemplacyjna(y), dostrzegaj świat wokół siebie z nowej perspektywy, perspektywy spokoju.

Uświadom sobie swoje pragnienie osiągnięcia spokoju, a następnie dopasuj swoje myśli z chwili obecnej do tego pragnienia. Staniesz się bardziej współczująca(y), choć nie będziesz się o to starał(a), po prostu dlatego, że dostosowałe(a)ś swój wewnętrzny świat do pragnienia zachowania równowagi. Przekonasz się, że podczas wykonywania tej chwalebnej misji twoje ciało będzie bardziej zrównoważone, ponieważ będzie doświadczać mniej objawów stresu.

Kiedy powrócisz do stanu doskonałej równowagi, Twoja masa ciała dostosuje się do optymalnego poziomu. Twoja skóra będzie odzwierciedlać równowagę i spokój, którym się stajesz. Twoje trawienie powróci do normy bez pomocy tabletek. Twoje wzorce snu dostosują się. Twoje jelita będą funkcjonować doskonale, tak jak zostały zaprojektowane. Krótko mówiąc, będziesz w doskonałej równowadze. Będziesz nie tylko w równowadze, ale jak na ironię, staniesz się bardziej produktywna(y)! Będziesz mieć więcej obfitości w swoim życiu, a jednocześnie będziesz spokojna(y) po raz pierwszy od dzieciństwa. Skorzystaj z rady  nauczyciela Nisargadatty Maharaja: Po prostu bądź! Spróbuj, a będziesz naprawdę zaskoczona(y).

PO PROSTU BĄDŹ!