Witaj w dwudziestym pierwszym dniu wyzwania 21 dni z Shambhavi Mahamudrą!

To już ostatni dzień naszego wyzwania, ale mam nadzieję, że nie będzie to dla Ciebie ostatni dzień z Shambhavi Mahamudrą. Do tej pory na pewno już zauważyła(e)ś pozytywne efekty stosowania Shambhavi Mahamudry. Zachęcam Cię do przedłużenia praktyki do 90 dni, a najlepiej do wdrożenia jej do codziennej rutyny!

Niezależnie jednak, czy zdecydujesz się na kontynuację czy nie, bardzo Ci gratuluję, że dotrwała(e)ś do końca wyzwania! To bardzo duże osiągnięcie!

A teraz czas na ostatnią inspirację TAO!

Zanim narodził się wszechświat, istniało coś bezkształtnego i doskonałego. Spokój. Pustka. Samotność. Niezmienność. Nieskończoność. Wieczna obecność. To Matka wszechświata. Z braku lepszej nazwy nazywam to Tao. Nazywam to Wielkim. Wielki jest bezgraniczny; bezgraniczny jest wiecznie płynący; zawsze płynie, ciągle powraca. Dlatego Droga jest wielka, niebo jest wielkie, ziemia jest wielka, ludzie są wielcy. Zatem, aby poznać ludzkość, należy zrozumieć ziemię. Aby poznać ziemię, zrozumieć niebo. Aby poznać niebo, zrozumieć Drogę. Aby poznać Drogę, zrozum w sobie to, co wielkie.

Wersja angielska

There was something formless and perfect before the universe was born. It is serene. Empty. Solitary. Unchanging. Infinite. Eternally present. It is the Mother of the universe. For lack of a better name, I call it the Tao. I call it great. Great is boundless; boundless is eternally flowing; ever flowing, it is constantly returning. Therefore, the Way is great, heaven is great, earth is great, people are great. Thus, to know humanity, understand earth. To know earth, understand heaven. To know heaven, understand the Way. To know the Way, understand the great within yourself.

Wielu uczonych, którzy na przestrzeni wieków pisali o Tao Te Ching, uważa ten 25. werset za jedną z najważniejszych lekcji w całym rękopisie. Werset ten opowiada historię, że jeszcze przed początkiem istniało „coś bezkształtnego i doskonałego”. Dalej mówi się, że ta bezkształtna doskonałość jest „Matką Wszechświata”. Chociaż jest to bezimienne, nazywa się je „Tao” i jest synonimem tego, co wspaniałe. Oznacza to, że w Tao nie ma nic, co byłoby przeciwieństwem wielkiego – nie ma nic, co byłoby marne, nieistotne, słabe, nieważne, a nawet przeciętne. We wszystkim na planecie znajduje się czysta, ponadczasowa energia, która pozostaje nieskażona solidnym wyglądem formy. Aby poznać tę bezkształtną doskonałość, musisz „zrozumieć w sobie to, co wielkie”. Jesteś główną postacią tej wspaniałej sagi! Ponieważ ożywia cię wieczne Tao, przesłanie tej opowieści o wielkości zaprasza cię do zmiany sposobu życia i zobaczenia, jak zmienia się życie, które prowadzisz.

Lao Tzu radzi ci, abyś zauważył(a) planetę, jej mieszkańców i niebiosa i zobaczył(a) wielkość. Następnie spójrz na siebie i zobacz, że jesteś częścią tego wszystkiego. Zaprzyjaźnij się z czymś, co wydaje się być wielką tajemnicą stworzenia, odkrywając w sobie wielkość, a następnie rozkoszuj się radością dostrzegania wielkości, którą dzielisz z niebem, Ziemią i wszystkimi jej mieszkańcami. Trzymając się wytrwale swojego „dziedzictwa wielkości”, zapewniasz, że zawsze obecne Tao jest świadomie dostępne. Z perspektywy wielkości może wyłonić się z ciebie tylko wielkość; z wewnętrznej perspektywy niższości przyciągasz tylko zdarzenia, które są zgodne z tymi przekonaniami.

W szczególności obserwuj i słuchaj krytycznych komentarzy, które pochodzą z Twojego wewnętrznego dialogu. Kiedy takie myśli pojawią się w Twojej głowie, pozwól im powiedzieć, czego chcą. Jeśli pozwolisz przemówić tym niezbyt wspaniałym poglądom, zawsze odkryjesz, że tak naprawdę chcą czuć się dobrze. Daj im czas, którego potrzebują, aby zaufali, że ich istnienie nie przyniesie żadnej korzyści, a szczęśliwie połączą się z wielkością, która jest w Tobie. Dostęp do tej jakości pozwala ci uczestniczyć w większej całości, w której moc Tao płynie niezakłócona przez strach przed samoosądem. Zmień sposób, w jaki żyjesz, czerpiąc z tej wielkości, a życie, które prowadzisz, dosłownie się zmieni.

Zaufaj własnej wielkości. Nie jesteś tym ciałem, które zajmujesz, które jest tymczasowe i wraca donikąd, skąd przybyło. Jesteś czystą wielkością. . . dokładnie ta sama wielkość, która stwarza całe życie. Utrzymuj tę myśl w swoim umyśle, a przyciągniesz do siebie te same siły twórcze: pojawią się właściwi ludzie. Wydarzenia, których pragniesz, wydarzą się. Dzieje się tak dlatego, że wielkość przyciąga do siebie więcej siebie, tak jak myśli o niedoskonałości wpływają na przekonanie, które gwarantuje, że brak stanie się twoją rzeczywistością. Powtarzaj sobie następujące słowa, aż stanie się to twoją automatyczną wewnętrzną reakcją na świat: Pochodzę z wielkości. Przyciągam wielkość. Jestem wielkością.

Kimkolwiek pragniesz się stać lub przyciągnąć do siebie, dokonaj wewnętrznej zmiany z „To prawdopodobnie mi się nie stanie” na „To jest w drodze!” Następnie rozpocznij proces poszukiwania nawet najdrobniejszych dowodów na to, że to, czego pragniesz, rzeczywiście jest w drodze. Ważne jest, aby pamiętać o tym starożytnym aksjomacie: rozumiem, o czym myślę, czy tego chcę, czy nie. Pomyśl więc o tym, jakie masz szczęście, że wielkość tkwi w tobie. Teraz możesz przeżyć ostateczny paradoks: możesz być wielkością i być nikim jednocześnie.

Wykonaj teraz Tao

Skopiuj poniższe słowa i zastosuj je do siebie: Przyszedłem z wielkości. Muszę być taki, skąd pochodzę. Nigdy nie porzucę wiary w swoją wielkość i wielkość innych. Czytaj te słowa codziennie, być może umieszczając je w widocznym miejscu, w którym możesz je zobaczyć. Posłużą do przypomnienia Ci prawdy o Twojej własnej wielkości. Medytuj dzisiaj, skupiając się na swojej wewnętrznej wielkości.

Przyszedłem z wielkości. Muszę być taki, skąd pochodzę. Nigdy nie porzucę wiary w swoją wielkość i wielkość innych.