Wybierasz los czy przeznaczenie?

Chcesz żyć bezpiecznie czy autentycznie?

Ilekroć w naszym życiu nadchodzi zmiana, zwykle się jej opieramy. Ludzkim instynktem jest sięganie po to, co znajome i bezpieczne, ale dusza jest tu po doświadczenie, a nie bezpieczeństwo i komfort. Im bardziej opieramy się wezwaniu do przygody, tym bardziej skazujemy się na cierpienie najgorszego rodzaju. Ilekroć nadchodzi jakakolwiek głęboka zmiana – zwłaszcza taka, która zmieni nasze życie – staramy się, aby wszystko pozostało bez zmian.

Ilekroć nadchodzi jakakolwiek głęboka zmiana – zwłaszcza taka, która zmieni nasze życie – staramy się, aby wszystko pozostało bez zmian.

W obliczu takiej zmiany zwykle doświadczamy tak zwanej „ciemnej nocy duszy”, jednak należałoby ją raczej nazwać „ciemną nocą ego”, ponieważ to nasze stare ego trzyma nas w starym, na drodze losu (wewnątrz starego programy i przekonania kierujące naszym życiem). W obliczu tego problemu zaczynamy „konsultować się” z naszym „starym ja” i ludźmi, którzy znają nasze „stare ja” i nie chcą, abyśmy się zmienili (albo mają te same ograniczające przekonania, albo czują, że coś tracą, jeśli my zmiana). Aby wyjść z tego problemu, powinniśmy zamiast tego skonsultować się z naszą duszą. Musimy wejść w dialog z naszą duszą, pozwolić, by narodziło się coś nowego. Powrót do starego siebie przyniesie tylko więcej problemów.

Aby wyjść z tego problemu, powinniśmy zamiast tego skonsultować się z naszą duszą.

Kiedy jesteśmy w ciemnej nocy ego, witają nas dwa konkurujące ze sobą głosy: ego (los) i dusza (przeznaczenie). Głos ego przemawia przez twoje lęki, twoją przeszłość, twoje rany i zbiorowe „oni”, którymi się martwisz, kiedy podejmujesz decyzje. Głos duszy komunikuje się poprzez twoją intuicję, sny, synchroniczności, Boskie interwencje.

Tak więc, w obliczu zmiany, czy masz tendencję do wybierania w oparciu o swoje obawy lub swój najwyższy potencjał?

Wybory ego (losu) zwykle podtrzymują przeszłość przy życiu, zamiast pozwolić, by nasza teraźniejszość tętniła życiem na nowo z nieznanymi możliwościami (przeznaczenie). Wybory duszy wymagają zaufania, ryzyka, porzucenia przeszłości, bycia obecnym i manifestowania tego, co najlepsze w tobie, bez żadnych przeprosin.

Przekształcanie losu w przeznaczenie to proces stawania się autentycznym sobą, dzięki czemu możesz manifestować tajemnicę stworzenia, aktywnie ucieleśniając cel, radość i znaczenie.

Przeznaczenie prowadzi nas wszystkich ku czemuś, co nie przychodzi instynktownie, ale trzeba to osiągnąć świadomym wysiłkiem. Oznacza to, że musimy rozwinąć w sobie odwagę i być gotowym do angażowania się w nieustanny cykl zatracania się, tylko po to, by ponownie się pojawił, odnowił i odrodził.

Przykłady rozmów ego (los) kontra dusza (przeznaczenie):

Praca

Ego: Nie możesz odejść z tej pracy! Co z tego, że jesteś ciągle zestresowany, nieszczęśliwy i nie możesz spać. Jesteś za stary na jakiekolwiek zmiany. To zbyt ryzykowne. Co zrobisz? Twoja rodzina również radzi, abyś niczego nie zmieniał. Po prostu zostań tam, gdzie jesteś. Poza tym, co twój szef zrobi bez ciebie. Jesteś takim pracowitym! A twoi przyjaciele w pracy, kto im pomoże? Nie szukaj kłopotów.

Dusza: Wiesz, że rozmawiam z tobą przez twoje ciało. Ta praca cię zabija. Ciągle jesteś chory. Twój szef musi się nauczyć, że nie może wykorzystywać ludzi, a twoi współpracownicy muszą wziąć odpowiedzialność za siebie. Nie odpowiadasz za nikogo. Jeśli bierzesz odpowiedzialność za ludzi, nie pozwalasz im się rozwijać. Wiesz, to nie jest dla nich dobre. A co z twoim marzeniem o otwarciu firmy? Dlaczego nie podążasz za głosem serca, za swoimi pasjami? Czekałeś tak długo, ale nigdy nie jest za późno, aby zmienić swoje życie i wreszcie wkroczyć na ścieżkę swojego przeznaczenia.

Małżeństwo

Ego: Nie możesz opuścić tego małżeństwa! Spędziliście razem tyle lat. Tak dobrze się znacie. Co z tego, że nie czujesz się szczęśliwy, ciągle jesteś zmęczony, nie masz swobody i ciągle robisz wszystko, by zadowolić swoją rodzinę? To jest twój obowiązek! To twoja rodzina! Nawet jeśli cierpisz, takie życie masz mieć, bo jesteś tu dla innych, a nie dla siebie. Poza tym, jeśli coś zmienisz, twoje dzieci nigdy ci tego nie wybaczą. Cała twoja rodzina nie będzie z ciebie zadowolona i pomyślą, że zwariowałeś. A ty jesteś za stary na jakiekolwiek zmiany. Nie zmieniaj niczego. Wszystkim jest dużo lepiej.

Dusza: Czas na zmiany. Masz szansę zmienić swoje życie. Nie zatapiaj łodzi, którą zesłał ci Bóg. Czy naprawdę wierzysz, że nadal możesz udawać, że jesteś szczęśliwy? Robiłeś to przez tyle lat. Czy na pewno uda ci się tak żyć do śmierci? Myślisz, że możesz komuś pomóc, samemu cierpiąc? Czy nie widzisz, że twoja rodzina też nie jest szczęśliwa? Czy chcesz nauczyć swoje dzieci, że jedyną drogą w życiu jest cierpienie i poświęcenie siebie? Czy chcesz, żeby żyli w złudzeniu, że małżeństwo to manipulacja i kontrola? A może wolisz nauczyć je, czym jest prawdziwa bezwarunkowa miłość, jak to jest walczyć o siebie w życiu, jak zamienić los w przeznaczenie?

Twój najwyższy potencjał to głos Przeznaczenia. Zawsze wymaga ryzyka i poświęcenia dla nieznanego.

Twój najwyższy potencjał to głos Przeznaczenia. Zawsze wymaga ryzyka i poświęcenia dla nieznanego. Życie w zgodzie z nią jest często pełne niespodzianek – niektóre bardziej radosne, inne mniej – ale kiedy wejdziesz na tę ścieżkę, będziesz wiedział, że żyjesz!

Zdjęcie: Ja i Horus, Świątynia Hatshepsut, Luksor

Love, Light & Consciousness
Aiyana